SADDAM'IN ALTIN KAPLAMA SİLAHLARI....

 

Irak’ın işgalinden sonra Saddam’ın saraylarında bulunan altın ve gümüş kaplamalı silahlar ortadan kayboldu.

Irak’ın işgali sonrası ülkenin herşeyi yağma edildi. Mezepotamya’nın en büyük müzesi, altınları, kültürü. İşgalciler askerlerdi ama gazetecileri bile yağmaya katıldı. Örneğin Fox-tv’den Benjamin jones Johnson 12 tabloyu ülkesine kaçırdı. Boston Herald’dan bir başka gazeteci de 2 tablo ile yakalandı.

AK-47 Kalashnikov, Saddam Kolleksiyonunun en önemli parçlarından..Yağmacılar Saddam’ın kişisel eşyalarını, parasını silahlarını da yağmladılar.2004 yılının Nisan ayında bir Amerikan askeri birliği Saddam’ın saraylarından birinin yanındaki bir evde Saddam ve oğlu Uday’ın özel silahlarını buldu. Ev tamamen yağmalanmıştı. Silahlara ait kutuların büyük kısmı bomboştu.Buna rağmen çok sayıda alltın ve gümüş kaplamalı silah halen evdeydi.Dragunov SVD (Kanas) Saddam’ın en sevdiği silahlardan biriydi (üstte).

Saddam’ın Silahları oğlu Uday’ın korumasındaydı çünkü Uday baba Saddam’ı korumakla yükümlü bir fedailer grubunun lideriydi. Uday bu fedaileri tek tek seçmiş özel eğitimden geçirmişti.AK-47 kalashnikov olanının kundağında yapan firma silahıSaddam’a saygılarıyla sunuyor (üstte).

Silahların üstünde silahı hediye eden kişi ya da şirketlerin ismi kazınmıştı.Ayrıca silahı hediye eden kişin saddama yazdığı mektup ta kutuların içinde bırakılmıştı.Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !